Kepenk sistemlerinde dikkat edilmesi gereken konular

Kepenk sistemlerinde montaj ve kurulum işlemlerinden daha fazla önem taşıyan bir konu ise araştırmadan yola çıkmamak gerektiğidir.

Firmalar, esnaflar ve her türlü kurum yâda kurum işletmecileri;  elektromekanik aksamı önemseyerek yola çıkmalıdırlar. Motor gücüne dikkat etmeliyiz. Motorun dişli ya da dişsiz olup olamadığı güvenlik sistemlerinde muhakkak kontrol etmeliyiz. Ağırlık bilgileri hakkında öğrenim sağlayınız. Elektrik bağlantılı çalışan  sistemler kontrol mekanizması sağlam yapıda olmalıdır. Kaliteden ödün vermeyen ürün gurubunu teşkil etmelidir. En önemli olan faktör ise frenleme sistemidir. Bağlantılı olduğu yeri tamamen kapalıdır. Tam bir koruma kalkanı oluşturmalıdır. Kumanda sinyal gücü iyi olmalıdır. Alıcı sinyal gücü kullanışlı ve kaliteli olmalıdır.

Bizler herhangi bir yere kepenk sistemi taktırmaya yani montajını yaptırmaya karar verdikten sonra bir ya da birkaç firmayla görüşmeliyiz. İletişim sağlayarak en iyisini almalıyız.  Bazı sektörlerde üretim yapan kepenk sistemlerinde firma uzman teknik kadro tarafından eğitim veriliyor. Kalite farkı ve hangi urunun uzun sure kullanışlı olduğu müşterilere aktarılıyor. Koruma mekanizması olan motor tercihi önemlidir.

İyi ve özel marka kaliteli marka motor kullanıma lütfen özen gösterelim. Geçmiş seksenli ve doksanlı yıllarda bile üretimine önem gösterilen manuel sistemler hala günümüzde değerlidir. İşletmenin olmazsa olmaz güvenlik sistemlerinden ve en üst seviyede koruma sağlayan oldukça zahmetli ve maliyetli ürünlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA